DESCHIDEREA ANULUI UNIVERSITAR 2015-2016 - 28 SEPTEMBRIE 2015

Actualizat în 25-09-2015

Program

• Ora 8.00Sfânta Liturghie (în capela facultăţii), urmată de Te Deum, cu participarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit ANDREI, a profesorilor şi studenţilor Facultăţii de Teologie Ortodoxă
  • Ora 10.30 – Prelegerea inaugurală:  Totalitarismul  în memoria istorică şi spirituală. Consideraţii social-teologice - Conf.Univ.Dr.Radu Preda (în Aula Magna)
  • Ora 12.00 – Întâlnirea studenţilor cu îndrumătorii de an:
    • Anul IV - Pr.Prof.Univ.Dr.Vasile Stanciu şi Arhid.Drd.Mocanu Daniel, (în Sala de Muzică Vasile Petraşcu)
    • Anul III –  Pr.Prof.Univ.Dr.Ştefan Iloaie şi Drd.Gabriel Noje (în Sala Ioan Bunea)
    • Anul II –   Arhim.Conf.Univ.Dr.Teofil Tia şi Drd.Truţa Adrian (în sala Teofil Herineanu)
    • Anul I -  Pr.Lect.Univ.Dr. Adrian Podaru şi Ierom.Asist.Univ.Dr. Benedict Valentin Vesa (în Sala Liviu Galaction Munteanu)

Conducerea Facultăţii De Teologie Ortodoxă din Cluj-Napoca urează tuturor studenţilor un An universitar 2015-2016 binecuvântat !