PREL - primul proiect POSDRU special dedicat profesorilor de Religie de la toate cultele

Actualizat în 29-09-2015

Au început înscrierile pentru sesiunea 3 a primului proiect, implementat la nivel național, acreditat de Ministerul Educației Naționale pentru perfecționarea cadrelor didactice, care predau religie, la toate cultele prevăzute de curriculum-ul naţional.

Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca, în parteneriat cu Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, implementează proiectul „Perfecţionarea cadrelor didactice din învăţământul preuniversitar care predau disciplina Religie”.
    Fiecare program de perfecționare oferit în cadrul proiectului are 25 de credite iar pentru finalizarea cu succes a programului se oferă profesorilor de Religie un premiu în valoare de 1000 lei impozabil.
    Cei interesați se pot înscrie până în 2 octombrie anul curent, pe pagina de web a proiectului, www.predareareligiei.ro

Investește în oameni!
Proiect co-finanţat din Fondul Social European prin
Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 – 2013.