Hermeneutică biblică: Vechiului Testament – tradiție și (post)modernitate [exigențe academice, cercetare biblică și exegeză liturgico-pastorală]

Marti, 06.04.2021 - Miercuri, 07.04.2021

Părintele profesor Ioan Chirilă organizează conferința online ROOTS cu titlul „Hermeneutică biblică: Vechiului Testament – tradiție și (post)modernitate [exigențe academice, cercetare biblică și exegeză liturgico-pastorală]” în intervalul 6-7 aprilie 2021.

Invitatul special al conferinței este părintele profesor John Behr de la Universitatea din Aberdeen (Anglia).

Vor susține comunicări profesorii de Vechiul Testament de la facultățile și departamentele de teologie din țară și străinătate: pr. Ioan Chirilă, pr. Constantin Pogor, pr. Cezar Hârlăoanu, pr. Cătălin Vatamanu, pr. Ion Reșceanu, diac. Iosif Stancovici, Eusebiu Borca și Stelian Pașca-Tușa.

Accesați acest link (https://zoom.us/j/94486858118?pwd=V3dIU2lHeU42S1NrcWQzdGpyaHBZdz09) pentru a putea participa la eveniment.