In honorem Pr. Prof. Univ. Dr. Ioan Chirilă

Facultatea de Teologie Ortodoxă organizează un eveniment cărturăresc și teologic deopotrivă "in honorem" Pr. Prof. Univ. Dr. Ioan Chirilă, marți, 11 iunie, de la ora 18.00, în Aula instituției.
La eveniment vor participa Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Andrei Andreicuț și Preasfințitul Părinte Episcop-Vicar Benedict Bistrițeanul.
Invitatul special este Prof. Univ. Dr. Daniel David, Rectorul Universității "Babeș-Bolyai" din Cluj-Napoca.
Vor lua cuvântul: Pr. Prof. Univ. Dr. Stelian Tofană, Pr. Prof. Univ. Dr. Ștefan Iloaie și Pr. Conf. Dr. Adrian Podaru, care vor prezenta trei volume dedicate părintelui profesor.
Evenimentul va fi transmis live pe canalele media ale Facultății de Teologie Ortodoxă și ale Radio Renașterea.
Vă așteptăm cu drag!